O KREMACJI

KREMACJA

Kremacja z roku na rok staje się coraz popularniejszą metodą pochówku zmarłych. Spopielenie jako obrzęd pogrzebowy zostało zaakceptowane przez kościół rzymsko-katolicki w 1983 roku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że śmierć bliskiej osoby jest poważnym przeżyciem, dlatego nasza firma dokłada wszelkich starań, by wspierać rodzinę zmarłego w tych szczególnie trudnych dla niej chwilach. Zapraszamy do skorzystania z kompleksowych usług naszej firmy, której siedziba mieści się w Świdnicy.

Kremacja – coraz popularniejsza metoda pochówku zmarłej osoby
Przygotowanie zwłok do pochówku jest bardzo ważną czynnością, a coraz częściej wybieranym sposobem pochówku jest kremacja. Ten rodzaj pochówku jest jednym ze sposobów grzebania zmarłych poprzez spalenie zwłok. Bardzo często kremacja stanowi ostatnią wolę osób zmarłych.

Za tego rodzaju pochówkiem przemawia również wiele argumentów. Uzasadnieniem tej formy pochówku są między innymi mniejsze koszty pogrzebu, poza tym kremacja jest o wiele bardziej higieniczna od tradycyjnego pochówku. Jeśli rodzina zmarłego zdecyduje się na kremację zwłok, pogrzeb odbywa się jednak nieco inaczej niż w przypadku, gdy zostanie wybrana tradycyjna metoda pochówku. Nasze krematorium w Świdnicy jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na pogrzeby, które związane są z wcześniejszą kremacją zwłok. 

Krematorium w Świdnicy – najwyższa jakość usług

Kremacja zwłok zawsze odbywa się z poszanowaniem osoby zmarłej oraz żałobników. Ciało zmarłej osoby przygotowujemy w naszym prosektorium tak jak do tradycyjnego pogrzebu. Kremacja odbywa się w piecu kremacyjnym i trwa przeciętnie od 2 do 3 godzin. Spalenie zwłok ma miejsce w komorze o wysokiej temperaturze, która może sięgać nawet 1200 stopni. Po spopieleniu prochy umieszczane są w zamówionej wcześniej urnie, ze szczególnym zachowaniem zasad etyki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa szczątki ludzkie muszą być przechowane w godnym, przeznaczonym do tego miejscu – w Polsce jest to cmentarz. 

Może to być grób ziemny lub murowany, katakumby lub kolumbarium. Nasza firma zapewnia najwyższą jakość usług. Realizujemy usługi pogrzebowe zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji państwowych. Mające siedzibę w Świdnicy krematorium spełnia wszelkie rygorystyczne normy i przepisy, dzięki czemu kremacja zwłok odbywa się w sposób bezpieczny dla człowieka, a także dla środowiska.